Prezentacja projektu „Muzyka łączy pokolenia i łagodzi obyczaje”

proj

30.03.2017 odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Muzyka łączy pokolenia i łagodzi obyczaje”. Prezentacja projektu miała formę widowiska muzyczno - tanecznego, prowadzonego przez dwójkę uczniów - prezenterów, którzy zapowiadali jednocześnie kolejne punkty programu.

Młodzież wykonywała utwory muzyczne różnych pokoleń, zaprezentowała również układy taneczne, w których odkryła swój talent, a jak sama zapewniała, muzyka i taniec pozwala im rozwijać wiarę w siebie i daje radość życia.

Grupa pasjonatów pochwaliła się zdjęciami, które uwieczniły ulotne chwile spędzane podczas wykonywania poszczególnych etapów projektu min. podczas muzycznego tygodnia, czy prywatki tamtych lat. Goście mogli je podziwiać podczas oglądania specjalnie przygotowanego pokazu multimedialnego. Grupa muzyczna przeprowadziła wśród trzech grup wiekowych: dzieci, rodziców i dziadków, ankietę dotycząca naj­chętniej słuchanej muzyki. Wyniki ankiety pozwoliły na ustalenie jakie utwory będą wykonywane podczas prezentacji a także jak i kiedy lubimy słuchać muzyki. Grupa uczniów przepro­wadziła również szkolny konkurs plastyczny „Prywatka tamtych lat ”. Goście mogli podziwiać prace konkursowe na wystawie przygotowanej w sali, gdzie odbywała się prezentacja. Przedstawiony został także film z wspólnego mini koncertu z Kołem Gospodyń Wiejskich ze Strzałkowa, przygotowanym z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka. Młodzież przygotowała i przedstawiła również pokaz mody, prezentujący różne style w muzyce. Ku zaskoczeniu zebranych widzów nie­którzy uczniowie objawili swoje talenty wokalne i muzyczne.

Efekty działań wykonawców projektu można było oglądać w trakcie uroczysto­ści dzięki przygotowanej przez nich prezentacji multimedialnej, co potwierdza również ich umiejętności informatyczno - techniczne.

Zebrani mogli także obejrzeć album o sławnych muzykach polskich i zagranicznych zawierający fotografie i informacje dotyczące życia osobistego i przebiegu kariery muzyków.

Wszystkie wymienione formy prezentacji łączyły w całość żartobliwe scenki i piosenki łączące pokolenia. Oryginalny kabaret nawiązujący muzyką do edukacji w wykonaniu młodych artystów wywoływał salwy śmiechu.

Po zakończeniu programu uczniowie zaprosili zebranych na słodki poczęstunek.

proj2

proj3