Piłka nożna to nie tylko gra, to także styl życia

n1Od września 2013 w PZSG w Strzałkowie uczniowie klasy II gimnazjum realizowali projekt edukacyjny „Piłka nożna to nie tylko gra, to także styl życia”. Nadszedł więc czas podsumowania wszystkich działań, co nastąpiło 6.02.2014 w godzinach popołudniowych. Na uroczystość  przybyli rodzice uczniów, ich znajomi i krewni, nauczyciele oraz Wójt Gminy Radomsko - pan Marian Zaborowski.

W ramach realizowanego projektu uczniowie podjęli szereg ciekawych działań, m.in.: zorganizowali mecz towarzyski - synowie kontra ojcowie (tutaj możesz dowiedzieć się więcej o przebiegu meczu), przeprowadzili wywiady z wybitnymi piłkarzami naszego regionu: Jackiem Krzynówkiem i Sławomirem Majakiem i konkurs na logo mistrzostw świata 2018, przygotowali album: „Najsławniejsi polscy piłkarze”.

Podczas uroczystej prezentacji projektu można było obejrzeć fragmenty meczu i wywiadów, wystawę prac konkursowych oraz przygotowaną prezentację multimedialną przedstawiającą wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów szkoły na temat szeroko pojętej piłki nożnej.

Podczas uroczystego przedstawienia nie zabrakło pokazu sportowych umiejętności uczniów: dryblingu, jazdy na jednokołowym rowerze, tańca cheerleaderek, a także zabawnych skeczy i reklam traktujących o piłce nożnej.

Uczniowie przygotowali swoje przedsięwzięcie pod kierunkiem wychowawczyni - p. Elżbiety Piechorowskiej oraz p. Anety Koźmin i p. Daniela Wróblewskiego. Dużym wsparciem okazała się pomoc rodziców uczniów klasy II.

n2

n3

n4

n5