Reklama dźwignią czytania

reklama 12

Uczniowie klasy piątej realizowali zaplanowany projekt edukacyjny 20. i 22.I. 2016.

Do jego wykonania piątoklasiści zostali wcześniej przygotowani podczas lekcji bibliotecznej, na której zapoznano ich z celami realizowanego przez naszą szkołę programu: „Książki naszych marzeń” i omówiono wyznaczone im zadanie projektowe. Uczniowie wypowiedzieli się na temat rodzaju literatury, jaką czytają najchętniej i spośród nowości zakupionych do szkolnej biblioteki wybrali trzy książki, które chcieliby poznać w najbliższym czasie: „A to historia…!”- K. Szymeczko, „Magiczne drzewo”(cz.: „Czerwone krzesło”) A. Maleszka, „Klub Poszukiwaczy Przygód” (cz.: „Zmora doktora Melchiora”) A. Stelmaszyk

Odpowiednio wybrane przez naucz. bibliotekarza fragmenty wskazanej lektury zostały pięknie odczytane przez zaproszone na spotkanie z piątoklasistami ich koleżanki z gimnazjum. Na sali panował sympatyczny nastrój – dzieci, skupione wokół klasowej choinki, z przyjemnością i z uwagą słuchały   wartkich opowieści, dając wyraz zainteresowaniu prezentowanymi książkami.

22 stycznia uczniowie kl. V zebrali się w sali gimnastycznej, przygotowanej odpowiednio do zrealizowania ich kolejnego działania projektowego, którym było wykonanie plakatów reklamujących wybraną spośród czytanych im książkę. Wykonane prace zostały wyeksponowane na szkolnej tablicy: „Mała galeria sztuki”.

reklama 3

reklama 7

reklama 10

reklama 4