Sport w życiu naszej szkoły

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2013/2014 rozpoczął się również Sportowy Rok Szkolny.

Już 20. września w Dziepółci odbyły się Indywidualne biegi przełajowe, w których najlepiej zaprezentowały się nasze gimnazjalistki: Weronika Purgał, Milena Pierwoch i Oliwia Lipina. Zajęły one trzy stopnie podium i awansowały do etapu powiatowego. Wśród chłopców najlepiej spisał się Mateusz Poteralski, zdobywając brązowy medal.

W kategorii dziewcząt ze szkoły podstawowej medale zdobyły: Justyna Woźnicka - złoty, Wioletta Bartodziej - brązowy. Te same miejsca w kategorii chłopców zajęli Mateusz Pisarek i Dominik Pisarek.

Powiatowy etap powyższych zmagń biegaczy odbył się 27. września na Fryszerce. Na uznanie zasłużyli nasi chłopcy ze szkoły podstawowej, dzięki którym szkoła zajęła drużynowo wysokie III miejsce na 16 startujących. Ogromną niespodziankę sprawiła jednak uczennica klasy V - Justyna Woźnicka, która zajęła III miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego. Mistrzostwa Województwa Łódzkiego miały miejsce w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 2. października. Justyna wróciła z medalem za udział w Biegu honorowym ulicami Tomaszowa na dystansie 3500 m.

10.października w Płoszowie rogrywały się pierwsze drużynowe zawody gminne w mini piłkę nożną. Reprezentacja dziewcząt z naszej placówki zajęła II miejsce, a chłopcy wygrali turniej, zapewniając sobie tym samym występ w zawodach powiatowych planowanych na wiosnę.